Top
آیین نامه انضباطی

خانواده و مدرسه دو نهاد اساسی تعلیم و تربیت و عهده دار جریان رشد و بالندگی و شکوفایی استعدادهای نونهالان یک جامعه اند و لازم است که این دو نهاد در کنار هم و با حسن تعهد و مسئولیت زمینه مساعدی برای ترقی و تعالی فرزندان خود فراهم نماید و با تهذیب و تعلیم درست، فرزندان صالح و فاضل و افتخار آفرین تربیت کنند. این مجتمع با استمداد از حضرت جواد (ع) کوشش نموده است بیش از توان خود حداکثر امکانات را برای رشد همه جانبه فرزندان شما فراهم سازد و در مقابل از خانواده های محترم انتظار دارد که خود را نسبت به موارد ذیل متعهد بدانند:

1-از آنجا که خانواده به خصوص والدین در پرورش شخصیت فرزند نقش بسزایی دارد انتظار داریم که پدر و مادر با رعایت الگوهای اخلاقی و رفتاری ائمه (ع) و پیشوایان مذهب،عزیزان خود را در مسیر کمالات انسانی تربیت نموده، شأن و منزلت مذهبی را رعایت نمایند.

2-رعایت حجاب اسلامی از ضابطه های اساسی این مجتمع است و انتظار می رود که اولیاء دانش آموزان هنگام مراجعه به آموزشگاه رعایت حجاب کامل اسلامی را بنمایند و با توجه به عرف پسندیده یزد که زنان مومنه اش به چادر و پوشش کامل زینت یافته اند بر خانم های محترم فرض است تا با حجاب چادر به مکان مقدس وارد شوند.

3-والدین محترم به طور مستمر وضعیت تحصیلی و رفتاری فرزندان خود را پیگیری نمایند و در انجمن های آموزشگاه شرکت فعال داشته باشند.

4-ورود و خروج به موقع دانش آموز به آموزشگاه موضوع بسیار با اهمیتی است که لازم است والدین در این باره همراهی و همکاری صمیمانه داشته ، نسبت به شرکت فرزند خود در مراسم صبحگاه و نماز جماعت جدیت به خرج دهند.

5-در صورتی که دانش آموز به هر دلیل غیبت داشت ضروری است والدین علت غیبت را در ساعات اولیه شروع مدرسه به اطلاع اولیای آموزشگاه برسانند.

6-دانش آموز عزیز لازم است در پوشش رعایت سادگی و متانت را بنماید. ضمناً پوشش پیشنهادی آموزشگاه در طول سال تحصیلی الزامی است. همچنین لوازم التحریر دانش آموز از قبیل کیف، جامدادی و ... ساده و به دور از تجمل باشد. به طور کلی استفاده دانش آموز از هر گونه لباس، وسیله و لوازم التحریر که دارای تصویر مغایر با فرهنگ اسلامی باشد ممنوع است.

7-ضمن رعایت بهداشت فردی نسبت به حفظ نظافت محیط آموزشگاه با مسئولین مدرسه همکاری گردد.

8-یکی از ملاک های  ادامه تحصیل در آموزشگاه کسب نمره میانگین دروس کتبی 19 و در توصیفی ملاک خیلی خوب می باشد. در غیر این صورت از ثبت نام دانش آموز در سال بعد خودداری خواهد شد. ضمناً اگر دانش آموز در طول سال ضوابط اخلاقی و تربیتی آموزشگاه را رعایت ننماید در سال بعد حق ثبت نام در آموزشگاه را ندارد.