Top


13 آبان 1396

کتابهایی با موضوع ترس کودکان

مولف: منصور زارع   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

کتابهایی با موضوع ترس کودکان

ترس فرفری از گم شدن مامانش" :

کودکان در سنین خاصی از دور شدن از مادر و پدر، یا دور شدن از خانه احساس نگرانی میکنند. بعضی از کودکان در زمان رفتن به مدرسه یا مهدکودک دچار ترس از تنهایی میشوند و راضی به جدا شدن از مادر و پدر خود نمیشوند. یا در مواردی کودک حاضر نیست پیش هیچ کسی غیر از مادر یا پدر خود بماند. این اتفاقات ناشی از نداشتن مهارت کافی در غلبه بر ترس از تنهایی یا گم شدن است. در این کتاب "فرفری" که یک بره ی کوچولو است با خانواده اش در یک مزرعه زندگی میکند. او خیلی دوست دارد با دوستانش در مزرعه بازی کند، اما از دور شدن از مادرش میترسد و میخواهد همیشه کنار مادرش بماند، اما مادرش فکر خوبی بنظرش میرسد و این مشکل را حل مکیند... این کتاب برای گروه سنی "ج" و "ب" مناسب است.

"ترس فرفری از صدای بلند" :

بعضی از کودکان از صداهای بلند میترسند. هر صدایی مثل رعد و برق، آژیر و ... آنها را مضطرب میکندو به گریه می اندازد. این کتاب در قالب داستان ففری که از صدای بلند میترسد و راهکاری که پدرش برای مواجهه با ترس او پیدا میکند، به کودک روش مقابله با ترس را می آموزد. این کتاب برای گروه سنی "الف" و "ب" مناسب است.

"ترس فرفری از چیزهای جدید" :

گاهی کودکان از دیدن چیزهایی که بنظر ما خیلی ساده هستند میترسند و گریه میکنند. ترس آنها به دلیل ناشناخته بودن پدیده ای که با آن مواجه هستند میباشد. یک حیوان خانگی، یک عروسک جدید، یا حتی یک چراغ قوه ی ساده. حتی گاها کودک از هر تجربه ی جدیدی سرباز میزند. مثل بازی با کودکان ناآشنا، بازی های جدید، تصور اینکه توان مقابله با پدیده ی جدید را نداشه باشند یا اشتباه کنند و دیگران به آنها بخندند کودکان را مضطرب میکند. این کتاب که درمورد "فندقی" برادر فرفری است داستان ترسیدن فندقی از بازی جدید و اشتباه کردن را روایت میکند و از این طریق به کودک میفماند که اشتباه و تجربه امری است عادی و مثبت.

تعداد مشاهده (676)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "کتابهایی با موضوع ترس کودکان"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید